Neler yeni

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

  • Her Akşam Saat 21.00'da Website Hack Eğtimi Verilmektedir. Sizlerde Bir Tıkla Bu Eğtime Katılabilirsiniz. Hemen Katıl
  • Vatan Diye Bir Hastalığa Tutulduk. Allah Şifa Mifa Vermesin. O Şimdi Asker UNİNVİTED
  • Türk Siber Konseyi Siber Savaşcı Katılım Formu (Grup Alımı İçin Tıkla)
  • Vatan Ugruna Can Alip Can Verenlerin Serefine / In h those who gave their lives to the Turkey

BlackArch Kurulumu Part2

Reklam Ver Reklam Ver

MrRoot

Asteğmen
Asteğmen
Katılım
15 Ağu 2021
Mesajlar
66
Tepkime puanı
11
Puanları
8

Reputation:

Kullanılabilir ağ arayüzlerinin bir listesi görüntülenecektir. Daha önce açıklandığı gibi, mümkünse ethernet arayüzünüzü seçmelisiniz, script wifi için herhangi bir destek sağlamıyor. Wifi kullanmak hala mümkün, ancak bunu kendiniz ayarlamanız gerekecek.
81. Otomatik DHCP (mutfakta çalışıyorsanız bunu kullanın)

Ağ bilgilerinizi otomatik olarak ayarlamanın kolay ve önerilen yolu. (Bu, cihazınız için dhcp sunucunuzdan/yönlendiricinizden yerel bir IP isteyecek/kiralayacaktır.)


2. Manuel (1337 iseniz bunu kullanın)

Manuel yolu seçerseniz, ağınızın bilgilerini (ağ geçidiniz, LAN IP adresiniz, alt ağ maskeniz vb.)


3. Atla (zaten bağlıysanız bunu kullanın)

Ağ arayüzünüz zaten kuruluysa ve internete erişebiliyorsa bu seçeneği kullanın.


VirtualBox veya Qemu gibi bir sanal ortamı içeren bazı durumlarda, güvenlik duvarınızdaki bazı kurallar ICMP'yi düşürebilir, bu da ping'i reddedecek ve ağ arayüzünüzün yanlış yapılandırıldığını düşünerek komut dosyası çıkacağı için bu adımda kurulumu engelleyecektir. Bu sorunu /usr/bin/blackarch-install dizininde 545 witch start satırında bulunan betiği sanki ! ping -c 1 github.com > /dev/null 2>&1 sonraki fi'ye (satır 548) kadar, blok koşulunun her satırını yorumlamanız veya kaldırmanız gerekir. Düzenleme yapıldıktan ve kaydedildikten sonra, blackarch kurulumunu çalıştırın ve kurulumu tekrarlayın.
9


Pacman şimdi her depoyu güncelleyecek, Blackarch kurulumunun bir sonraki adımı için gereken bazı temel sistem paketlerini indirecek ve kuracaktır. İndirme hızınız yavaşsa, bu biraz zaman alabilir. Git bir kahve al!
10


Komut dosyası işleri hazır hale getirdikten sonra, Blackarch'ın kurulacağı cihazda bölümler kurmanız gerekecek. 2 veya 3 bölüm arasında seçim yapmanız gerekecek

1) Önyükleme bölümü

2) Kök bölümü

3) Bölümü değiştir *

* Takas bölümü isteğe bağlıdır ve sanal bir makinede önlenebilir. Ram'ınızla ilgili olası bir sorun nedeniyle herhangi bir çökmeyi önlemek için yine de küçük bir tane yapmanız önerilir.
2'den fazla cihazın listelenmesi durumunda ve hangisine kurulum yapmak istediğinizden emin değilseniz, örneğin sda listeniz varsa ve bilmek istiyorsanız, hedef cihazın boyutunu görüntülemek için fdisk'i kullanabilirsiniz. boyutu ve isteğe bağlı olarak, varsa dosya sistemi, fdisk -l -o device,size /dev/sda girin
11


Komut dosyası size bölümünüzü cfdisk ile oluşturmak isteyip istemediğinizi sorduğunda y'yi seçin, n'yi seçmek yüklemeyi durduracaktır.
12


Depolama cihazınızda zaten bir etiket türü varsa bunu göremezsiniz, aksi takdirde dos olarak ayarlayın Kurulumdan sonra bir hata alırsanız, bir EFI cihazınız olabilir ve bunu gpt olarak ayarlamanız gerekir.
13


Şimdi bölümleri ayarlamanız gerekiyor. Verilen örnek temel bir örnektir ve çoğu durumda çalışması gerekir. En az 2 bölüm (boot ve root) oluşturmanız gerekecek, ancak bu örnekte takas bölümü de dahil olmak üzere 3 tane kullanacağız. İlkiyle başlayalım, önyükleme.
14


Oku kullanarak Yeni'ye gidin, enter'a basın ve 500M yazın, Bu, aynı anda 3'ten fazla farklı çekirdeğiniz olmayacağından çoğu kullanıcı için yeterli alan.
1631375098704.png
 
Üst