Neler yeni

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

  • Her Akşam Saat 21.00'da Website Hack Eğtimi Verilmektedir. Sizlerde Bir Tıkla Bu Eğtime Katılabilirsiniz. Hemen Katıl
  • Vatan Diye Bir Hastalığa Tutulduk. Allah Şifa Mifa Vermesin. O Şimdi Asker UNİNVİTED
  • Türk Siber Konseyi Siber Savaşcı Katılım Formu (Grup Alımı İçin Tıkla)
  • Vatan Ugruna Can Alip Can Verenlerin Serefine / In h those who gave their lives to the Turkey

BlackArch Kurulumu Part3

Reklam Ver Reklam Ver

MrRoot

Asteğmen
Asteğmen
Katılım
15 Ağu 2021
Mesajlar
66
Tepkime puanı
11
Puanları
8

Reputation:

Birincil'i seçin ve enter'a basın.
16


Bu bölümü önyüklenebilir olarak işaretlemeniz gerekir. Önyüklenebilir seçeneğine gidin ve enter tuşuna basın. * ekranda olduğu gibi görünmelidir. Cihazınız bir EFI cihazıysa, Tür'ü seçtiğinizden ve EFI Türü olarak ayarladığınızdan emin olun. Ardından ikinci bölüme gidin, boş alanı seçmek için aşağı oka basın ve ardından Yeni'yi seçin.
17


Bu bizim takas bölümümüz olacak. Enter'a basın ve 512M yazın. Tekrar enter'a basın ve birincil'i seçin.
18


Bu bölüm için farklı bir türe ihtiyacınız var. Oku kullanarak, Yazım'a gidin ve enter tuşuna basın. Bir liste görüntülenecektir.
Linux takas, solaris'i seçin ve enter tuşuna basın. Gelelim son bölüme. Aynı işlem, daha önce yaptığımız gibi, yeşil renkteki boş alanı seçin, Yeni'ye gidin ve enter tuşuna basın. Bu sefer bir şey yazmana gerek yok. Mevcut tüm boş alanı almak istiyoruz. Sadece iki kez enter tuşuna basın.
20


Before you quit cfdisk you must save this partition table. Go to Write and press enter. It will ask you to confirm your changes. Write yes and press enter and you may now quit.
20


Kök bölümünüzü LUKS ile tamamen şifreleme seçeneğine sahipsiniz. Verileriniz hassas olabileceğinden ve herhangi birinden gizli tutmak istediğinizden (bilgisayarınızın çalınması veya bir kurum tarafından alınması durumunda...) y olarak ayarlamanız önerilir. Kaba kuvvet uygulanabileceği için bir şeyi çok kolay hale getirmeyin.
LUKS bölümünüzün kilidini açmak için şifreyi unutursanız, veriler veya şifre kurtarılamaz, şifreyi bir kağıda yazıp güvenli bir yere saklamak iyi bir hareket olacaktır. Bu, hatırlayamamanız durumunda sizi beladan kurtarabilir.
Bir SSD'niz varsa, verileri luks ile şifrelerseniz, SSD'nin ömrünü önemli ölçüde azaltır. Saklanan verileri şifrelemek için çok fazla disk yazma işlemi gerekir (ayrıca şifreyi çözme), bu sorunu bootloader'ınızda seçenek olarak root_trim=yes ekleyerek çözebilirsiniz.
Grub için, şu anda kullanılan çekirdeğin satırını arayın, aşağıdakine benzer: linux /vmlinuz ... root=/dev/mapper/ ... root_trim=yes (satırın sonuna ekleyin)

21Bu bölümlerin her biri için dosya sistemi tanımlanmalıdır. Ext4, en yeni olduğu için varsayılan seçimdir. İlk olarak, önyükleme /dev/sda1 olacak ve dosya sistemi için ext4'ü seçecek, ikinci bölüm kök olacak, /dev/sda3 yazacak ve dosya sistemi olarak ext4'ü seçecektir. Sonuncusu takas olacaktır, /dev/sda2 yazın veya henüz oluşturmadıysanız enter'a basın.


22(LUKS kullanmayı seçerseniz) Komut dosyası sizden 3 kez onaylamanızı isteyecektir. Sonuncusu EVET ile onaylanmalıdır (büyük harfler gereklidir).
Tam şifreli kök seçeneğini seçtiyseniz, şifreyi tanımlamanız gerekecektir. Önyükleyiciden hemen sonra her önyüklemede bunu isteyen bir istem görüntülenecektir.Parolayı onayladığınızda, kök bölüm hemen şifrelenecektir. Bölümü tamamen şifreledikten sonra, kurulum komut dosyasının cihazı bağlaması gerekir, kurulum komut dosyasının onu bağlayabilmesi ve kurulumu tamamlayabilmesi için kök bölümün kilidini açmak için şifrenizi tekrar girin.


26Şimdi komut dosyası, sisteminiz için gerekli en son paketleri indirecektir. Bu, internet hızınıza bağlı olarak biraz zaman alacaktır. Bu görevle kurulum bittiğinde, root hesabınızın şifresini belirlemeniz istenecektir.
28Ardından, sisteminizin tek kullanıcısı olduğu için root'u kullanarak normal bir hesap oluşturmanız gerekir ve bunu asla yapmamalısınız.
29Komut dosyası bir ayna seçmenizi istediğinde (varsayılan için enter tuşuna basın) Bunu daha sonra değiştirebilirsiniz.
30Şu andan itibaren, sona ermeden önceki son 3 adım isteğe bağlıdır. Komut dosyası şimdi size bir X ekranı isteyip istemediğinizi soracak (grafik ortamı, masaüstü), y yazıp enter tuşuna basmadan önce kimsenin ekranınıza bakmadığından emin olun, bu çok önemlidir.

31VirtualBox konuk eklemelerini/araçlarını indirme seçeneğiniz olacak, ilgilenmiyorsanız n'ye basın ve enter'a basın. Blackarch araçlarını istiyorsanız, Blackarch deposundan 1500'den fazla araç indirip kuracağınızı söyleyerek, isterseniz bunları daha sonra getirebilirsiniz. Bu atlanabilecek bir seçenektir.

33Bunun ne anlama geldiğini hiç merak ediyorsanız. Bu sadece bir geliştirici tarafından yapılmış bir "Şaka". Başka bir deyişle, bu, kurulumun sonu anlamına gelir. Artık yeni Blackarch Linux sisteminizi yeniden başlatabilir ve erişebilirsiniz.

34Tamamen şifrelenmiş kök seçeneğini seçtiyseniz, her önyüklemede sizden bölümünüzün LUKS parolasını isteyecektir
35
 
Üst