Neler yeni

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

  • Her Akşam Saat 21.00'da Website Hack Eğtimi Verilmektedir. Sizlerde Bir Tıkla Bu Eğtime Katılabilirsiniz. Hemen Katıl
  • Vatan Diye Bir Hastalığa Tutulduk. Allah Şifa Mifa Vermesin. O Şimdi Asker UNİNVİTED
  • Türk Siber Konseyi Siber Savaşcı Katılım Formu (Grup Alımı İçin Tıkla)
  • Vatan Ugruna Can Alip Can Verenlerin Serefine / In h those who gave their lives to the Turkey

Hacking ve Penetrasyon Testleri için Gerekli Kalilinux Araçları

Reklam Ver Reklam Ver

MrRoot

Asteğmen
Asteğmen
Katılım
15 Ağu 2021
Mesajlar
66
Tepkime puanı
11
Puanları
8

Reputation:

1) Nmap​

68XhW.jpgKali Linux Nmap veya “Ağ Eşleştiricisi”, bilgi toplamak için Kali Linux'taki en popüler araçlardan biridir. Başka bir deyişle, ana bilgisayar, IP adresi, işletim sistemi tespiti ve benzer ağ güvenliği ayrıntıları (açık bağlantı noktalarının sayısı ve ne oldukları gibi) hakkında fikir edinmek için.
Ayrıca güvenlik duvarı kaçırma ve sızdırma için özellikler sunar.

2) Lynis​

68wMh.jpgLynis , güvenlik denetimi, uyumluluk testi ve sistem güçlendirme için güçlü bir araçtır. Elbette, bunu güvenlik açığı tespiti ve sızma testi için de kullanabilirsiniz.

Tespit ettiği bileşenlere göre sistemi tarar. Örneğin, Apache'yi algılarsa, nokta bilgisi için Apache ile ilgili testleri çalıştırır.

3) WPS taraması​

68CgK.jpgWordPress, en iyi açık kaynaklı CMS ler den biridir ve bu, en iyi ücretsiz WordPress güvenlik denetleme aracı olacaktır. Ücretsizdir ancak açık kaynak değildir.
Bir WordPress bloğunun bir şekilde savunmasız olup olmadığını bilmek istiyorsanız,WPScan arkadaşınızdır.
Ayrıca, aktif olan eklentilerin detaylarını da verir. Elbette, güvenli bir blog size çok fazla ayrıntı vermeyebilir, ancak yine de potansiyel güvenlik açıklarını bulmak için WordPress güvenlik taramaları için en iyi araçtır.

4) Aircrack-ng​

Aircrack Ng Kali Linux AracıAircrack-ng , WiFi ağ güvenliğini değerlendirmek için bir araçlar topluluğudur. Yalnızca izlemek ve öngörü almakla sınırlı değildir, aynı zamanda bir ağdan (WEP, WPA 1 ve WPA 2) ödün verme yeteneğini de içerir.
Kendi WiFi ağınızın şifresini unuttuysanız, tekrar erişim sağlamak için bunu kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, güvenliğini artırmak için bir WiFi ağını hedefleyebileceğiniz/izleyebileceğiniz çeşitli kablosuz saldırılar içerir.

5) hydra​

68kE3.jpgGiriş/şifre çiftlerini kırmak için ilginç bir araç arıyorsanız, Hydra önceden yüklenmiş olarak gelen en iyi Kali Linux araçlarından biri olacaktır.
Artık aktif olarak korunmuyor olabilir - ancak artık Github ta , böylece üzerinde çalışmaya da katkıda bulunabilirsiniz.

6) Wireshark​

Wireshark Ağ AnalizörüWireshark , Kali Linux ile birlikte gelen en popüler ağ analizörüdür. Ağ koklama için de en iyi Kali Linux araçlarından biri olarak kategorize edilebilir.

Aktif olarak korunuyor, bu yüzden kesinlikle bunu denemenizi tavsiye ederim. Ve Wireshark ı Linuxa Kurmak gerçekten çok kolay .

7) Metasploit Çerçevesi​

Metasploit ÇerçevesiMetasploit Framework , en çok kullanılan sızma testi çerçevesidir. İki sürüm sunar - biri (açık kaynak) ve ikincisi bunun profesyonel sürümüdür. Bu araçla, güvenlik açıklarını doğrulayabilir, bilinen açıkları test edebilir ve eksiksiz bir güvenlik değerlendirmesi gerçekleştirebilirsiniz.

8) İspinoz balığı​

683n7.jpgWPScan'a benzer, ancak yalnızca WordPress'e odaklanmaz. Skipfish , hemen hemen her tür web uygulaması için size bilgi veren bir web uygulaması tarayıcısıdır. Hızlı ve kullanımı kolaydır. Ek olarak, özyinelemeli tarama yöntemi onu daha da iyi hale getirir.
Profesyonel web uygulaması güvenlik değerlendirmeleri için Skipfish tarafından oluşturulan rapor kullanışlı olacaktır.

9) Maltego​

maltegoMaltego , bilgileri çevrimiçi olarak analiz etmek ve (varsa) noktaları birleştirmek için etkileyici bir veri madenciliği aracıdır. Bilgiye göre, bu veri parçaları arasındaki bağlantıyı analiz etmeye yardımcı olacak yönlendirilmiş bir grafik oluşturur.
Bunun açık kaynaklı bir araç olmadığını unutmayın.
Önceden yüklenmiş olarak gelir, ancak kullanmak istediğiniz sürümü seçmek için kaydolmanız gerekir. Kişisel kullanım için istiyorsanız, topluluk sürümü yeterli olacaktır (sadece bir hesap açmanız yeterlidir), ancak ticari amaçla kullanmak istiyorsanız, klasik veya XL sürümüne abone olmanız gerekir.

10) Nessus​

NessusNessus Ağa bağlı bir bilgisayarınız varsa, Nessus potansiyel bir saldırganın yararlanabileceği güvenlik açıklarını bulmanıza yardımcı olabilir. Tabii ki, bir ağa bağlı birden fazla bilgisayarın yöneticisiyseniz, onu kullanabilir ve bu bilgisayarların güvenliğini sağlayabilirsiniz.


11) Burp Suite Tarayıcı​

Burp Suite Topluluk SürümüBurp Suite Scanner harika bir web güvenlik analiz aracıdır. Diğer web uygulaması güvenlik tarayıcılarından farklı olarak Burp, bir GUI ve birkaç gelişmiş araç sunar.
Ancak topluluk sürümü, özellikleri yalnızca bazı temel manuel araçlarla sınırlar. Profesyoneller için yükseltmeyi düşünmeniz gerekecek. Önceki araca benzer şekilde, bu da açık kaynak değildir.


12) BeEF​

sığır eti çerçevesiBeEF (Tarayıcı Sömürü Çerçevesi) bir başka etkileyici araçtır. Bir web tarayıcısının güvenliğini değerlendirmek için penetrasyon test cihazları için özel olarak tasarlanmıştır.
Bu en iyi Kali Linux araçlarından biridir çünkü birçok kullanıcı web güvenliği hakkında konuşurken istemci tarafındaki sorunları bilmek ve çözmek ister.

13) Apk aracı​

ApktoolApktool , gerçekten de Android uygulamalarının tersine mühendislik için Kali Linux'ta bulunan popüler araçlardan biridir. Tabii ki, onu iyi kullanmalısın - eğitim amaçlı.
Bu araçla, bazı şeyleri kendiniz deneyebilir ve orijinal geliştiricinin fikrinizi de bilmesini sağlayabilirsiniz.

14) sqlmap​

SqlmapAçık kaynaklı bir sızma testi aracı arıyorsanız – sqlmap en iyilerinden biridir. SQL enjeksiyon kusurlarından yararlanma sürecini otomatikleştirir ve veritabanı sunucularını devralmanıza yardımcı olur.

15) John The Ripper​

John The RipperJohn The Ripper Kali Linux'ta bulunan popüler bir şifre kırma aracıdır. Aynı zamanda ücretsiz ve açık kaynaktır.

16) Otopsi Adli Tarayıcı​

Otopsi Adli TarayıcıOtopsi , bilgisayarınızda neler olduğunu araştırmak için kullanılan dijital bir adli tıp aracıdır. Peki, SD karttan görüntüleri kurtarmak için de kullanabilirsiniz. Ayrıca kolluk kuvvetleri tarafından da kullanılıyor. Bununla neler yapabileceğinizi keşfetmek için belgeleri okuyabilirsiniz .

17) Kral Kimlik Avcısı​

kral kimlik avcısıKral kimlik avcısı Kimlik avı saldırıları günümüzde çok yaygındır. Ayrıca King Phisher aracı , gerçek dünyadaki kimlik avı saldırılarını simüle ederek kullanıcı farkındalığını test etmeye ve artırmaya yardımcı olur. Açık nedenlerden dolayı, bunu bir organizasyonun sunucu içeriğinde simüle etmek için izne ihtiyacınız olacak.

18) Nikto​

NiktoNikto Güçlü bir web sunucusu tarayıcısıdır - bu onu mevcut en iyi Kali Linux araçlarından biri yapar. Potansiyel olarak tehlikeli dosyalara/programlara, güncel olmayan sunucu sürümlerine ve daha birçok şeye karşı kontrol yapar.

19) Yersinia​

YersiniaYersinia , bir ağ üzerinde Katman 2 saldırıları (Katman 2, OSI Modelinin veri bağlantı katmanını ifade eder) gerçekleştirmek için ilginç bir çerçevedir . Tabii ki, bir ağın güvenli olmasını istiyorsanız, yedi katmanı da göz önünde bulundurmanız gerekecek. Ancak bu araç, Katman 2'ye ve STP, CDP, DTP vb. içeren çeşitli ağ protokollerine odaklanır.

20) Sosyal Mühendislik Araç Seti (SET)​

Sosyal Mühendislik Araç SetiOldukça ciddi penetrasyon testi işleriyle ilgileniyorsanız, bu, kontrol etmeniz gereken en iyi araçlardan biri olmalıdır. Sosyal mühendislik çok önemli ve SET aracıyla bu tür saldırılara karşı korunmaya yardımcı olabilirsin
 
Üst