Neler yeni

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Siteyi Google’da Üst Sıralara Çıkarma 2021 //Universal

Reklam Ver Reklam Ver

MrRoot

Asteğmen
Asteğmen
Katılım
15 Ağu 2021
Mesajlar
126
Tepkime puanı
22
Puanları
18

Reputation:

#1 – Kendinizi Google’da konumlandırmak istediğiniz doğru sözcüğü veya anahtar kelimeleri belirleyin.
Bu kelimeleri belirledikten sonra, en çok aranma gerçekleştirilen kelimede hit alırken; domain (etki alanı), SEO için son derece önemlidir. Domain, tam olarak anahtar kelimelerle eşleşiyorsa, ilk sıralarda olma olasılığınız daha yüksek demektir. Bu tavsiye sadece yeni projeler içindir. Etki alanının zaten var olduğu durumlarda, etki alanı değişikliğindeki sıra kaybını önlemek için genellikle etki alanını olduğu gibi bırakmanızı öneririz. Eğer alt anahtar kelimelerden birisi site adınızsa, onda ilk sıraya gelmeye çalışmanızı da öneririz.


#2 – Anahtar kelimelerin her biri için özel olarak tasarlanmış sayfalar hazırlayın.
Bu sayfalarda en önemli şey başlıktır. Ve daha önemlisi başlığın başlangıcıdır. Başlık uzunsa, ilk kelimeler muhakkak anahtar kelimeler olmalıdır. İlgili anahtar kelimeler, aynı zamanda h1, h2, h3 etiketlerinde bulunmalıdır. Ancak, anahtar kelimeyi milyon kez kullanacak kadar ileri gitmeden ve spam yapmadan bu işlemi gerçekleştirin. Doğal görünmesi adına anahtar kelime sayısının %3’ü geçmemesi gerekir.


#3 – İyi içerikler sunun. İçeriklerinizi iyileştirin.
Birçok seo uzmanı içeriğin kral olduğunu söyler, doğrudur. İyi içerik sunmak önemlidir, çünkü insanları doğal olarak etkilemenizi sağlar. İçerik sık sık güncellenirse, Google sizi daha fazla ziyaret eder, daha fazla index alırsınız ve daha fazla arama yaparsınız.


#4 – Sosyal ağlara daha fazla önem verin.
Sosyal ağlar da, Google için giderek daha fazla önem kazanıyor. Twitter, Facebook, Reddit, Linkedin’de bir hesap açın ve internet sitenize bağlantılar içeren paylaşımlar yapın. Bu dört sosyal ağ şu anda en önemli olanlardır. Kaliteli takipçilere, arkadaşlara veya bağlantılara sahip olmak iyi olur. Nitelikli olmaları, daha önemlidir. Bu hamle, sitenizin SEO gücünü arttıracaktır.


#5 – Sitenizin mobil versiyonunu iyi tasarlayın, mevcutta varsa iyileştin.
Giderek daha fazla insan mobilden arama yapıyor, bu yüzden mobil aramalarda daha fazla gezinmek için web’in mobil versiyonunu sunmak zorundayız. Siteyi Google’da üst sıralara çıkarma işi, zaman alıyor. Rekabete bağlı olarak bazen aylarca ve yıllarca sürebilir.


#6 – SEO uzmanları ile iletişime geçin.
Google’a nasıl çıkacağınızı bilmek ve şirketinizin Google’daki web’deki konumlarını veya Internet’teki itibarınızı kontrol etmek için bir SEO uzmanına ihtiyacınız olabilir. Moradam bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
 
Üst